Výmalba Johnstone´s pomáhá udržet operační sály Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni hygienicky čisté

Operační sály Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni včetně zázemí a chodeb jsou nově vymalované barvami značky Johnstone´s Mi­crobarr Anti Bacterial Acrylic Eggshell. Nároky na hygienickou čistotu jsou v těchto prostorách obrovské. Nátěr proto musí splňovat nejpřísnější požadavky, co se týká omyvatelnosti nebo odolnosti vůči bakteriím a plísním. Řada Johnstone´s Mi­crobarr Anti Bacterial byla vyvinuta na bázi stříbrného iontu, který zabraňuje množení MRSA, E.Coli a dalších 150 druhů bakterií, a tedy i následným infekcím. Díky obsahu fungicidů a algicidů navíc nátěry zabraňují růstu řas a plísní. Barva na povrchu vytváří velice odolný, omyvatelný pololesklý nátěr.

Účinnost antibakteriálních vlastností nátěru Johnstone´s je trvalá (pokud není přemalován jiným nátěrem nebo není mechanicky poškozen). Jedinečné složení barev Microbarr Anti Bacterial je na rozdíl od ostatních antibakteriálních nátěrů založeno na bázi bez chemikálií, které se opakovaným omýváním povrchu postupně vytrácejí, snižuje se efektivita nátěru, a tím i ochrana před bakteriemi. Stříbro obsažené v produktech Microbarr nelze z povrchu umýváním odstranit, nátěr je tak dlouhodobě účinný a odolný. Nicméně v případě velmi vysokých hygienických nároků, jako je tomu u prostor porodnice, se obnovovací nátěr doporučuje provádět 1× ročně (v případě mechanického poškození i dříve).

Provedené průzkumy ukázaly, že stříbrné ionty jsou baktericidní proti téměř 150 druhům bakterií, včetně E.Coli, MRSA (rezistentní varianta zlatého stafylokoka) a Pseudomonas Aeruginosa (patogen vyvolávající např. zánět močových cest nebo středního ucha) a účinně je napadají třemi způsoby místo obvyklého jednoho. Je proto zcela nepravděpodobné, že by mohla vzniknout odolnost mikroorganismů vůči této látce.

Použití antibakteriálních nátěrů Antibakteriální nátěry Johnstone´s pro­duktové řady Microbarr jsou vhodné do interiéru na různé druhy povrchů, aplikovat se dají na omítky, beton, obkladové desky i cihlové zdivo. Skvěle přilnou i k vhodně upravenému povrchu ze dřeva a kovu, jejich použití je tedy opravdu široké. Interiérové nátěry Johnstone´s Mi­crobarr jsou skvělým řešením především do prostor se zvýšenou ochranou hygieny, což v domácnostech bývají zejména koupelny, toalety, chodby, dětské pokoje nebo spíže. Nátěry plní ty nejvyšší hygienické nároky, jsou proto ideální pro komerční prostory jako nemocnice, laboratoře nebo školská zařízení a domovy pro seniory. Jednoduchá je také údržba nátěru, je snadno otíratelný a umyvatelný.

Nátěry Johnstone´s Mi­crobarr jsou ředitelné vodou, na podkladu vytvoří pevný povrch, který je trvanlivý a odolný vůči nežádoucím prasklinám, kde by se bakterie mohly dále množit. Nátěr je navíc možné natónovat až do 15 000 různých odstínů.

Vyhledávání produktů

Najděte správný produkt pro váš projekt výběrem z těchto možností:

Katalog

Začínáte projekt?
Najděte vše, co hledáte v našem Katalogu produktů.

Kontakty

Telefon

INFOLINKA: 800 10 10 00 Provozní doba: 8.00 – 17.00

Pošta

PPG Deco Czech, a.s. Břasy 223 338 24 Břasy Česká republika

© 2011 Johnstone´s Pa­int