Nedovolte plísním a bakteriím obývat váš domov!

Plísně a bakterie často nebývají vidět a přesto se v domácnosti mohou vyskytovat a nést s sebou rizika ohrožující nejen pohodlí, ale i zdraví. Preventivním opatřením před řáděním těchto škůdců ve vašem domově jsou speciální antibakteriální nátěry. Nátěry Johnstone´s Mi­crobarr Anti Bacterial byly vyvinuty na bázi stříbrného iontu, který zabraňuje množení MRSA, E.Coli a dalších 150 druhů bakterií, a tedy i následným infekcím. Díky obsahu fungicidů a algicidů chrání také před růstem řas a plísní. Řada zahrnuje pololesklou barvu Microbarr Anti Bacterial Acrylic Eggshell a matnou barvu Microbarr Anti Bacterial Acrylic Matt.

Domov je tam, kde se máte cítit nejlépe a v bezpečí, kde trávíte nejvíce času, kde vyrůstají vaše děti. Nepouštějte si proto domů nevítané hosty v podobě plísní a bakterií! Antibakteriální nátěry Johnstone´s vám pomohou udržet prostor tak čistý a zdravý, že bude vhodný i pro alergiky, astmatiky nebo miminka. Vhodné jsou také do místností s nejvyššími nároky na hygienu, jako jsou v domácnostech koupelny, toalety, kuchyně nebo spíže. Odborníci tyto nátěry doporučují pro použití ve školkách a školách, nemocnicích nebo lékařských a veterinárních ordinacích.

Prevence je základ

Antibakteriální ochranné nátěry Johnstone´s Mi­crobarr založené na technologii stříbrných iontů poskytnou účinnou prevenci množení bakterií a šíření plísní v interiérech. Jedinečné složení barev Anti Bacterial Acrylic Matt a Acrylic Eggshell je na rozdíl od ostatních antibakteriálních nátěrů založeno na bázi bez chemikálií, které se opakovaným omýváním povrchu postupně vytrácejí, snižuje se efektivita nátěru a tím i ochrana před bakteriemi. Stříbro obsažené v produktech Microbarr nelze z povrchu umýváním odstranit, nátěr je tak dlouhodobě účinný a odolný. Provedené průzkumy ukázaly, že stříbrné ionty jsou baktericidní proti téměř 150 druhům bakterií, včetně E.Coli, MRSA (rezistentní varianta zlatého stafylokoka) a Pseudomonas Aeruginosa (patogen vyvolávající např. zánět močových cest nebo středního ucha) a účinně je napadají třemi způsoby místo obvyklého jednoho. Je proto zcela nepravděpodobné, že by mohla vzniknout odolnost mikroorganismů vůči této látce.

Plíseň není vhodný spolubydlící

Pobyt v zaplísněném prostředí může vyvolávat alergie, astma nebo způsobovat dýchací potíže. Některé druhy dokonce produkují škodlivé chemikálie, tzv. mykotoxiny, které na lidi, zvířata i rostliny působí jako jedy. Je proto nutné plísně nepodceňovat. Co nejdříve zabránit jejich vzniku a zbavit se i těch mrtvých, suchých, které stále mohou prostředí škodit. Díky antibakteriálním nátěrům Johnstone´s s ob­sahem fungicidů a algicidů se plísně po odstranění již znovu neobjeví.

Použití antibakteriálních nátěrů

Antibakteriální nátěry Johnstone´s pro­duktové řady Microbarr jsou vhodné do interiéru na různé druhy povrchů. Jejich použití je opravdu široké, aplikovat se dají na omítky, beton, obkladové desky i cihlové zdivo. Skvěle přilnou i k vhodně upravenému povrchu ze dřeva a kovu.

Produkty jsou ředitelné vodou, na podkladu vytvoří pevný povrch, který je trvanlivý a odolný vůči nežádoucím prasklinám, kde by se bakterie mohly dále množit. Nátěry Johnstone´s Mi­crobarr Anti Bacterial jsou k dostání v základním odstínu Brilantní Bílá, v tónovacích centrech Johnstone´s je lze na počkání obarvit do tisíců různých odstínů.

Vyhledávání produktů

Najděte správný produkt pro váš projekt výběrem z těchto možností:

Katalog

Začínáte projekt?
Najděte vše, co hledáte v našem Katalogu produktů.

Kontakty

Telefon

INFOLINKA: 800 10 10 00 Provozní doba: 8.00 – 17.00

Pošta

PPG Deco Czech, a.s. Břasy 223 338 24 Břasy Česká republika

© 2011 Johnstone´s Pa­int