EKO Label

Interiérový nátěr značky Johnstone´s vyhověl kritériím v oblasti snižování negativních dopadů na životní prostředí a získal evropskou známku „Ecolabel“

Interiérový nátěr Johnstone´s Co­vaplus Vinyl Matt získal nově „ekoznačku“ Ecolabel, udělovanou výrobkům s minimálním negativním dopadem na životní prostředí. Označení Ecolabel představuje systém, který zavazuje výrobce prodávat produkty, které jsou k životnímu prostředí ohleduplné, a to po celou dobu jejich životního cyklu. Tuto známku mohou získat jen výrobky odpovídající přísným ekologickým normám nastaveným Evropskou unií. Johnstone´s Co­vaplus Vinyl Matt je součástí nové řady s označením „Ecological Solutions from PPG™“ (Ekologická řešení od PPG™), která zahrnuje výrobky, jejichž produkce, nákup, používání i likvidace respektuje požadavky na snížení negativních dopadů na životní prostředí. Více na www.johnstonestrade.com/ecolabel.

EU Ecolabel je předním oceněním v oblasti životního prostředí udělovaným v Evropské unii již od roku 1992. Jde o dobrovolný projekt, jehož cílem je podporovat podniky ve výrobě produktů a služeb šetrnějších k životnímu prostředí. Produkty a služby oceněné značkou Ecolabel rozpoznají spotřebitelé podle výrazného zeleno-modrého loga s motivem květiny. Jde o známku či označení, kterému mohou skutečně věřit. Kritéria jsou dohodnutá na evropské úrovni, po rozsáhlých konzultacích s odborníky, a štítek sám je udělen až po ověření, že výrobek skutečně splňuje vysoké normy v oblasti ochrany životního prostředí. Dnes EU Ecolabel pokrývá širokou škálu produktů a služeb, přičemž další skupiny se neustále doplňují. V současné době vlastní známku například některé čisticí prostředky, kosmetika, textil a obuv, elektronika, nábytek, maziva nebo služby jako jsou turistické ubytovny a kempy. Více na www.ecolabel.eu.

Johnstone´s Co­vaplus Vinyl Matt

Covaplus Vinyl Matt Emulsion značky Johnstone‘s je matný vinylový malířský nátěr určený pro dekoraci stěn a stropů v interiéru. Použitím této nátěrové hmoty dosáhnete konečné povrchové úpravy, která je trvanlivá a odolná proti blednutí a žloutnutí. Nátěr je omyvatelný, vysoce kryvý a dlouhodobě stálobarevný. Povrchy natřené nátěrem Covaplus Vinyl Matt Emulsion zůstávají sametově matné. Výrobek je v prodeji v odstínu Brilliant White (oslnivě bílá), ale prostřednictvím Johnstone’s tó­novacího systému je celkově dostupných přes 15 500 odstínů barev dle vlastního přání zákazníka.

Řada „Ecological Solutions from PPG™“ zahrnuje stávající výrobky značky Johnstone´s, které byly akreditovány známkou Ecolabel a kterým byly přiznány minimální dopady na životní prostředí v průběhu celého jejich životního cyklu od získávání surovin, přes výrobu a použití až k likvidaci. Cena těchto výrobků se po získání známky nezvýšila. Jde tedy o řešení společnosti PPG pro lepší životní prostředí, které zákazníka nebude stát ani korunu navíc. Všechny tyto výrobky mají navíc i minimální VOC (obsah těkavých látek), což ještě více sníží jejich dopad na životní prostředí. Zavedení řady „Ecological Solutions from PPG™“ představuje závazek společnosti PPG i značky Johnstone´s být výrobcem nátěrových hmot odpovědným k životnímu prostředí i společnosti. Číslo certifikace výrobku je UK/07/003.

Johnstone´s Co­vaplus Vinyl Matt lze zakoupit v prodejnách sítě Dům barev (www.dumbarev.cz) v baleních 1 l, 2.5 l, 5 l a 10 litrů. Více informací o výrobcích Johnstone´s na našem trhu na www.johnstones.cz.

Vyhledávání produktů

Najděte správný produkt pro váš projekt výběrem z těchto možností:

Katalog

Začínáte projekt?
Najděte vše, co hledáte v našem Katalogu produktů.

Kontakty

Telefon

INFOLINKA: 800 10 10 00 Provozní doba: 8.00 – 17.00

Pošta

PPG Deco Czech, a.s. Břasy 223 338 24 Břasy Česká republika

© 2011 Johnstone´s Pa­int